Drożdże dla pięknej cery i włosów

Znane od wieków właściwości drożdży piekarskich Saccharomyces cerevisiae wykorzystywane są w browarnictwie, winiarstwie, a nawet w produkcji czekolady. Nie wszyscy wiedzą, że drożdże z powodzeniem mogą zastępować… kosmetyki. Drożdże są bowiem źródłem 17 witamin i 16 rodzajów aminokwasów.

 

DLA CERY

- drożdże wspomagają i aktywują mikroflorę jelitową – w sam raz jako składnik diety wspomagającej utrzymać płaski brzuch,

- regulują przetłuszczanie się skóry:
MASECZKA DLA SKÓRY TŁUSTEJ: drożdże wymieszać z ciepłą wodą na pastę, pozostawić na 30 minut, nanieść na twarz i spłukać po 20 minutach.

Bakers-Yeast

- odżywiają skórę suchą:
MASECZKA DLA SKÓRY SUCHEJ: drożdże wymieszać z ciepłą wodą na pastę, dodać żółtko jaja i olej z kiełków pszenicy, nanieść na twarz, spłukać po 15 minutach.

- działają przeciwtrądzikowo: drożdże mają zbawienny wpływ na cerę nękaną uporczywym trądzikiem; działają antybakteryjnie i ściągająco.
MASECZKA Z DROŻDŻY PIWNYCH DLA CERY TRĄDZIKOWEJ: drożdże piwne rozpuścić w wodzie, dodać sok z cytryny, po wyschnięciu spłukać letnią wodą.

Oczyszczająca maska drożdżowa firmy Bandi

Oczyszczająca maseczka drożdżowa firmy Bandi

Skincode - linia Essentials oparta na glukanie pozyskanym z S. cerevisiae

Skincode – linia Essentials oparta na glukanie pozyskanym z S. cerevisiae

DLA WŁOSÓW

Wypadające włosy są wynikiem niedoboru witaminy B8. Dwumiesięczna kuracja drożdżami powinna poprawić ich stan. By przygotować maseczkę odżywczą do włosów wystarczy oczywiście porcja drożdży i 2-3 łyżki ciepłej wody. Należy rozpuścić je, pozostawić na 30 minut i zamieszać, następnie nałożyć na włosy, pozostawić na 30 minut, a następnie spłukać. Włosy powinny stopniowo ulec wzmocnieniu i nabrać zdrowego wyglądu.

Maska do włosów tłustych i zniszczonych BingoSpa

Maska do włosów tłustych i zniszczonych BingoSpa

DLA PAZNOKCI

Rozdwajające się, kruche i łamliwe paznokcie też mogą zyskać na drożdżowej kuracji! Z uwagi na zawarty w drożdżach wapń, żelazo, jod czy magnez, dieta zawierająca drożdże (lub na przykład danie posypane płatkami drożdżowymi.

Dromin na włosy, skórę i paznokcie.

Dromin na włosy, skórę i paznokcie.

One comment on “Drożdże dla pięknej cery i włosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>